Kuidas parasiite inimkehas tuvastada

millised parasiidid võivad inimkehas elada

Parasiitide esinemist inimkehas on sageli raske kindlaks teha. Seda on peaaegu võimatu ise teha. Kuna esimestel etappidel ei pruugi te lihtsalt aru saada, et teie tervisega on midagi valesti. Ja hilisemates etappides, kui algavad tõelised terviseprobleemid, seostatakse sümptomeid tavaliselt millegi muuga ja ravitakse enamasti eraldi, ilma probleemi sügava mõistmiseta.

Pole midagi vastikumat kui mõte ussist, mis elab teie kõhus, kuid on ka neid, kes soovivad parasiidi vabatahtlikult alla neelata, et kaalust alla võtta või "toksiinidest vabaneda"

Pärast selle artikli lugemist saate probleemi üksikasjalikumalt uurida ja õigeaegselt mõista, kuidas parasiitide olemasolu kehas kindlaks teha, see tähendab, et taastada oma keha täielik pilt.

Millised parasiidid võivad olla meie kehas

Põhimõtteliselt jagunevad meie elundites parasiteerivad organismid kahte tüüpi: endoparasiidid ja ektoparasiidid.

Endoparasiidid parasiteerivad meie kehas ja teistes pikkades organismides, nad elavad nende sees ja toituvad organismirakkudest. Endoparasiidid on kõik ussid, lamblia, toksoplasma, ehhinokokk. See võib olla kas seen või bakter või viirus.

Teist tüüpi bakterid on ektoparasiidid. Nad elavad kehade pinnal, see tähendab meie olemuses, meie kehal. Nende toit on meie kudede rakud, näiteks nahk, samuti veri. Täpsemalt on need parasiidid nagu lutikad, täid, kirbud, puugid. Ka sääski ja kärbseid nimetatakse ektoparasiitideks.

Kuidas parasiitide olemasolu kehas sümptomite järgi kindlaks teha?

Kuidas teada saada, kas kehas on parasiite, võib see olla nii välimuselt kui ka sisemiselt.

Parasiitidega on seotud palju sümptomeid. Kuna need sümptomid on üsna populaarsed, on need ka tavaliste haiguste sümptomid, inimesed tavaliselt isegi ei kahtlusta nende esinemist kehas. Seetõttu ravitakse sümptomeid eraldi ja need ilmnevad omakorda pärast ravi uuesti.

Ei ole haruldane, kui arstide soovitusi ravi alustamiseks parasiitide profülaktiliste ravimitega järgmiste rühmade sümptomite ilmnemisega. Igal juhul aitab see teil tervemaks saada. Allpool vaatame täielikku sümptomite loetelu, mis on jaotatud rühmadesse, ja saate teada, kuidas teha kindlaks, kas teie kehas on parasiite.

Seedetraktiga seotud sümptomid

parasiitide esinemise sümptomid inimese kehas
 1. kõhukinnisus.Ussid võivad olla üsna suured. Seetõttu võivad nad blokeerida mõned seedeelundite väljundid. Mõned parasiidid võivad soole- ja sapijuhad täielikult sulgeda. See mõjutab tavaliselt teie väljaheiteid. See võib muutuda haruldaseks ja raskeks;
 2. kõhulahtisus.Üldiselt arvatakse, et kõhulahtisus on tuntud reaktsioon valele toitumisele. Kuid see pole alati nii. Paljud bakterid toodavad hormoone, mis mõjutavad sel viisil väljaheiteid;
 3. gaasid ja puhitus.Väga sageli leidub parasiite peensooles ja see põhjustab tavaliselt gaase, millele järgneb rohke gaas. Kui puhitus on peaaegu pidev, siis on see võimalus mõelda parasiitide võimalikule esinemisele kehas;
 4. ärritunud soole sündroom.Kuna parasiidid elavad sellest, et toituvad meie kehas sisalduvatest ainetest, näiteks rasvadest, on sooleseinad ärritunud väga sageli. Ja sellele järgneb teatud kogus sümptomeid ja toitainete imendumise vähenemine. Nii et ained ei imendu, vaid sisenevad kohe jämesoolde, mis põhjustab probleeme seedetraktiga.

Peaaegu igasugune parasiitide invasioon vereanalüüsis suurendab eosinofiilseid rakke.

Liigeste ja lihaste valu

Parasiitidel on spetsiifiline võime. Nad saavad elada läbi keha liikudes, kelle ülesandeks on asuda keha kõige mugavamasse kohta. Üks neist kohtadest on liigesevedelik ja lihased. Sümptomid on valulikud, tavaliselt sarnased artriidi sümptomitega, kuid see pole alati nii.

Parasiidid põhjustavad suurt lihaskoe kahjustust või immuunsust. Seetõttu areneb nende olemasolu kehas lihasvaluks.

Parasiitide välised ilmingud

parasiitide esinemise kehas välised ilmingud
 1. allergiad.Parasiidid eraldavad pidevalt toksiine. Toksiinid teevad kehale palju kahju, kuna vabanevad suured annused spetsiaalseid kaitserakke. Need mõjutavad keha ebasoodsalt ja see viib allergiliste reaktsioonide ilmnemiseni;
 2. probleemne nahk.Parasiidid võivad põhjustada mitte ainult allergiat, vaid ka mitmesuguseid nahahaavandeid, aknet või vistrikke ja muid väliseid reaktsioone. Nii et mõelge uuesti, kui teil on püsivaid nahaprobleeme. See aitab kindlaks teha usside olemasolu;
 3. aneemia.Paljud bakterid varastavad toitaineid ja see põhjustab verekaotust. Sellest tuleneb rauapuudus;
 4. kaaluprobleemid.On üldtunnustatud, et ussid võivad ainult kaalu vähendada, kuid see on suur eksiarvamus, kuna parasiidid võivad kaalu suurendada. Suure kaalulanguse korral peitub põhjus alati selles, et ussid imavad meie toitu kiiremini kui meie ise. Kaalukaotuse sümptom on tõestatud viis usside olemasolu tuvastamiseks. Kuid rasvumine on keerulisem. See ilmneb madala vere suhkrusisalduse tõttu. Selle tulemusena ilmub vastupandamatu isu, kuna see mõjutab ainevahetust negatiivselt. Samuti võib rasvumine olla lihtsalt keha kaitsereaktsioon.

Sooleparasiitide puhul on peamine sümptom palavik, iiveldus, oksendamine, lahtised väljaheited ja urtikaariataolised nahalööbed /

Närvisüsteemi põhjustatud sümptomid

 1. Närvilisus.Ilmub oluliste elundite parasiitide ärrituse tõttu, isegi väiksema iseloomuga. Kuid inimene ei pruugi muid sümptomeid märgata. Nii saate parasiitorganismide elu identifitseerida oma närvisüsteemi seisundi põhjal.
 2. Unehäired.Väga sageli seostab inimene pidevat ärkamist närvisüsteemi haigustega, kuid sagedamini peitub see mujal. Öösel hakkab maks tööle ja mürgiseid aineid eemaldades on meie keha väga aktiivne. Seetõttu võivad une ajal olla ärkamised.
 3. parasiitide esinemise sümptomid närvisüsteemist
 4. Unes hambad jahvatavad.Teatud tüüpi bakterid võivad keha nii ärritada, et on võimalik bruksism. Pealegi on see väga levinud sümptom. Tänu teda saate hõlpsasti õppida, kuidas ära tunda võõrkehade olemasolu täiskasvanu või sagedamini lapse elundites.
 5. Kroonilise väsimuse sündroom.See sümptom, mis mõnel juhul on üksikhaigus, hõlmab paljusid teisi. Need on apaatia, depressioon, väsimus, vähenenud tähelepanu. See on tingitud asjaolust, et parasiidid söövad tohutul hulgal toitaineid ja toitaineid. Ja loomulikult lakkab keha neid haaramast.

Kui tsüstitserkoos mõjutab aju, on iseloomulikud närvilisus, peavalud, krambid, pseudoepileptilised krambid.

Muud sümptomid

 1. Immuunhäired.Püsivad külmetushaigused, nohu, köha võivad olla nõrga immuunsüsteemi tagajärjed. Ja see omakorda nõrgenes toitainete puuduse tõttu.
 2. Onkoloogilised haigused.Üks levinumaid elundipuudulikkuse ja vähi põhjuseid on parasiit. Nad võivad istuda teie elundites nii palju, et see viib sageli pikaajaliste tagajärgedeni - tõsiste haigusteni.
 3. Hingamisteede põletik.Seda on juba öeldud usside liikumise kohta kogu kehas. Teine kõige mugavam koht on hingamisteed. Seejärel on köha, flegm ja nohu.

Järeldus

Need on parasiitide tegelikud sümptomid. Ussid võivad teie kehas elada väga pikka aega.

On väga oluline teada õigeaegselt, kuidas nende olemasolu kontrollida ja võimalikke tagajärgi ära hoida.